Skip to main content

Tábory

Základní informace

Každý znáte své dítě nejlépe, a proto balte dle vašeho uvážení. Přesto doporučujeme: řiďte se našimi radami, založenými na létech zkušeností s pobyty s dětmi v přírodě. Seznam přiložený k přihlášce berte prosím jako nutné minimum. Nepodceňujte počet tepláků, ponožek a hlavně bot! Není vhodné úplně nové oblečení a boty. Děti je mohou zničit, ale není nic horšího, než „neprošlápnuté“ boty na výletě. Zároveň by, ale oblečení a hlavně pak boty neměly být úplně zničené, je potřeba, aby dětem ještě dobře posloužily a nerozpadly. Neriskujte zdraví svých dětí! Nedoporučujeme brát drahé věci (fotoaparáty, tablety, mobilní telefony). Nemůžeme ručit za jejich ztrátu, poškození, nebo zničení!!! Věci doporučujeme sbalit do kufru. Pro děti je přehlednější a lépe se jim v něm udržuje pořádek. Menším dětem doporučujeme vlepit seznam věcí na vnitřní víko kufru. Zvláště u mladších účastníků tábora doporučujeme zasílat pravidelnou korespondenci.

Tábory

Pro rodiče

Návštěvy rodičů na táboře, vzhledem k ostatním členům dětského kolektivu a zdravotní prevenci, nejsou vhodné. Pokud máte například obavy, zda se vašemu dítku nestýská, vždy je lepší nejdříve kontaktovat hlavní vedoucí, která Vás popřípadě může přepojit na oddílového vedoucího vašeho dítěte a od něj získat informace, jak vaše ratolest pobyt zvládá. Mějte na paměti, že se stýská každému a návštěva všechno jen zhorší. Nejlepším způsobem jak podpořit Vaše dítě je psát, psát a psát. Nemusí to být žádné romány, ohromně potěší i pohled. Náš tip: Nejlepší je poslat dopis, nebo pohled dostatečně včas, aby pošta dorazila třeba hned druhý den po odjezdu ;) „Když odjedou děti na tábor poprvé, nemůžete nejdřív věřit svému štěstí. Doma je ticho, uklizeno zůstane uklizeno, z ledničky záhadně nemizí zmrzlina, v koupelně nikdo nenechává zbytečně svítit světlo. Po několika dnech se proberete z úlevného pocitu, že máte po zhruba sedmi letech chvilku pro sebe, a vzpomenete si, že by možná bylo dobré miláčkovi na ten tábor napsat. Pozdě! Klasická chyba začátečníka. Zkušený rodič napíše a pošle první pohledy den předtím, než děti odjedou. Budou je totiž mít hned na prvním nástupu, a to opravdu potěší. Pište dětem často. Lepší je pohled každý druhý den než jeden dlouhý dopis za celý tábor. Domluvte se s dědečky a babičkami, strýci a tetami. Aby i oni alespoň jeden pohled poslali. Dopis potěší i dospělého, natož malé dítě, kterému se občas zasteskne." Nebude to něco za něco. Vy propíšete na známkách dvě stovky a dítě vám doveze svůj aršík Václavů Klausů skoro neporušený a přilepený na vnitřní straně holínky. Pak si prostě opakujte to, co si budete říkat po celou dobu vybalování kufrů a praní: "Hlavně že se jim tam líbilo!"

Holínky a pláštěnka

Věřte prosím našim zkušenostem s rozmary počasí, tábornictví i pobyty v přírodě. S pláštěnkou a holínkami, to myslíme opravdu vážně! Náš tábor se koná v přírodě a počasí bývá někdy opravdu nevyzpytatelné. Máme omezené podmínky pro sušení mokrých bot, ponožek i ostatního oblečení a nechceme Vám Vaše dítko vracet s chřipkou. Sbalením vhodného oblečení a obuvi nám ušetříte spoustu starostí a zbytečných problémů. Pro rodiče: jde především o zdraví Vašeho dítěte! Pro děti a mládež: holínky ani pláštěnka "nejsou trapný", chodíme v tom všichni ;)

Věřte našim zkušenostem Oblečení a obuv: Nezapomeňte, že i v srpnu může být zima nebo pršet! pláštěnka  (nepromokavá bunda není pláštěnka!!!) bunda, svetr, mikina (3x) čepice proti slunci, šátek spodní prádlo (10x) ponožky (10x) tričko s dlouhým rukávem (3x) tričko s krátkým rukávem (5x) tílko (2x) kalhoty, tepláky (4x) kraťasy (3x) plavky Dostatek obuvi: tenisky, boty na pochod, sandály HOLINKY!!! Hygienické potřeby: kapesníky ručník - malý, velký (2-3x) kartáček a pasta na zuby sprchový gel, šampon hřeben, zrcátko krém na opalování sluneční brýle prací prášek, kolíčky toaletní papír Věci na spaní (v noci může být zima): teplý spací pytel deka (potřebná zejména, pokud má dítě slabší spací pytel) starší prostěradlo (nezbytné jako povlečení na molitan na lůžku) polštářek karimatka oblečení na spaní (vhodné je pyžamo s dlouhým rukávem a nohavicemi) Jídelní potřeby: kompletní ešus s víčkem hrníček lžíce lžička utěrka Ostatní: propiska dopisní papíry, známky přiměřené kapesné (možno uložit u vedoucího) baterka s náhradními bateriemi!!! láhev na pití batůžek na výlety oblíbená hračka (pro ty mladší… :) pokud dobroty - tak takové, aby se rychle nezkazily, kniha, oblíbená hra, karty apod. pastelky/fixy bloček

Adresa tábora

  • N 50°28.14657', E 15°26.12687'   50°28'8.794"N, 15°26'7.612"E

Dětský tábor

Tužín Podháj

507 12 Radim

Tábor tužín

Foto a video

Je doba internetu a sociálních sítí. I naše sdružení se chce prezentovat naši prací a publikovat zážitky Vašich dětí. Na přihlášce svým podpisem souhlasíte se zveřejněním multimediálního obsahu na našich stránkách SDMF.cz, na našem Facebooku, YouTube a GooglePhoto.

podívejte se na nás